שיטת עוצמתחיים

 תהליכי אימון להעצמה אישית

במרכז עוצמת חיים מועברים תהליכי אימון  רבים ומגוונים אשר מקנים לאדם כלים חיוניים המטפלים בכל היבטי החיים. תהליכי האימון המסודרים בשלבים מוגדרים מעלים את היכולות והמודעות של האדם המתבהר צעד אחר צעד לעבר מצב של בהיר תוך פיתוח ומינוף יכולותיו הטבעיות. הטבלה בה מופיעים כל התהליכים עד בהיר נקראת ' הנתיב לחופש רוחני'. כאשר אדם מתקדם לעבר מצב בהיר, ישנם שלבים של האימון אותם המתבהר מקבל כהכנה לתהליך בהירות מתקדם.

החזון והשאיפה של עוצמת חיים להעלות את יכולותיו האישיות של האדם כך שמעבר להגעתו למצב בהיר, יצליח וישגשג בכל תחומי חייו. השלבים של האימון לחופש רוחני מטפל בכישורים חיוניים הנדרשים לאדם כגון תקשורת, התמודדות עם רגשותיו, בעיות, יכולת ליזום, סילוק מחסומי למידה ושחרור מקיבעונות, להתמודד ולטפל בסביבה שלו.

כמו כן כולנו חיים בעולם מוצף סמים וכימיקלים מזיקים. תרופות וסמים נהפכו לפתרון המושלם והמיידי לכל קושי ומצוקה אך נזקם המצטבר עולה על תועלתם. לכן, העלאת המודעות שלנו מחייבת גם סילוק מכשול אדיר זה.

אימון להעצמה אישית – יסודות

מרכזי עוצמתחיים – הכשרה כמדריך עוצמתחיים

התוצאה המושגת

שם השלב

מיומנות בהעברת תהליכי עימות, היזכרות ובהירות. מוסמך להדריך אדם אחר בתהליכים אלה.

קורס מדריך עוצמתחיים

רכישת כלים של למידה, תקשורת ושליטה כדי ללמוד וליישם את הידע הרב שבקורס מדריך עוצמתחיים.

מכינה לקורס מדריך עוצמתחיים, כולל:

יסודות הלמידה,

תקשורת יעילה,

שליטה נכונה.

עוצמת – לימוד עצמאי, תרגול והקשבה עם שותף

התוצאה המושגת

שם השלב

אימון של התת מודע, שחרור מטראומות, שיפור יכולת אישית, מודעות להיותך רוח בנפרד מהגוף.

אימון בהירות בסיסי

עלייה בסולם הרגשות, שיפור הזיכרון ומודעות לשיפור רוחני.

אימון להיזכרות

שיקום היכולת לעמוד מול העולם ולקלוט אותו בנוחות.

אימון לעימות החיים

הבנת הקיום האנושי, רכישת כלים לשיפור החיים ויישום שלהם.

לימוד ספר עוצמתחיים באופן עצמאי וביצוע התרגילים.

 

הנתיב לעוצמה אישית – הגעה למצב עוצמה / בהיר

התוצאה המושגת

שם השלב

עוצמתחי ובהיר, אדם שאין לו עוד תת מודע מגיב משל עצמו.

שלב 5 – תהליך עוצמה ובהירות מתקדם

יציאה ממצבים מקובעים אל יכולת לעשות דברים חדשים.

שלב 4 – יכולת

חופש ממפחי נפש מהעבר ויכולת להתמודד עם שינויים בעתיד.

שלב 3 – התחדשות

טיפול בעבירות ובהסתרות, הקלה מעוינות ומסבל החיים.

שלב 2 – יושרה

יכולת לזהות את המקור לבעיות ולגרום להיעלמותן.

שלב 1 – פתרונות

יכולת לתקשר בחופשיות עם כל אדם על כל נושא.

שלב 0 – תקשורת

שליטה במסלול הזמן. יודע שהוא לא יהיה במצב גרוע יותר.

ידיעה

משוחרר מהשפעות הרסניות של סמים, תרופות או אלכוהול.

התפכחות

נמצא כאן ועכשיו, ער לסביבתו.

התמצאות

נקי ממשקעים של רעלים וחופשי מההשפעות הפיזיות המזיקות שלהם.

שחרור מרעלים

 

השלבים העיקריים של של אימון לעוצמה אישית

שחרור מרעלים

התוכנית מטפלת בהשפעות של משקעי סמים, תרופות או אלכוהול בהם השתמש המתבהר. שיירים זעירים של חומרים אלה נשארים בגוף האדם שנים רבות והשפעתם מזיקה. חומרים רעילים מקהים את יכולתו של האדם להיות בתקשורת ולקלוט, לכן סילוק המשקעים באמצעות תוכנית הדיטוקס היא חיונית. דיטוקס נעשה בשילוב של פעילות גופנית, לקיחת ויטמינים, תזונה בריאה והזעה בסאונה. התוצאה הסופית של התוכנית היא אדם נקי ממשקעים של סמים ורעלים וחופשי מההשפעות המזיקות שלהם.

התמצאות

תהליכים אלה מתבצעים בעזרתו של המקשיב, בין האדם לבין הסביבה שלו, להבדיל מתהליכי ההקשבה האחרים שהם בין האדם למיינד שלו. הם ממקמים את המתבהר בסביבתו ומביאים אותו לזמן הווה, עירני ובוטח בעצמו.

התפכחות

בהמשך לתוכנית הדיטוקס, תהליך זה משחרר את ההשפעות הנפשיות של השימוש בסמים, אלכוהול או תרופות. באמצעות תהליכים אלה, האדם חווה הקלה ניכרת וצמיחה כישות רוחנית. התוצאה הסופית של התהליך היא אדם משוחרר מההשפעות הנפשיות של הרעלים שצרך בעבר וחופשי מהתלות בחומרים אלה ומהדחף להמשיך להשתמש בהם.

ידיעה

תהליכים אלה משלימים את תהליכי ההיזכרות שבספר עוצמתחיים. הם מביאים את האדם לשליטה במסלול הזמן שלו ומשקמים את הבנתו של האדם ביחס לאירועי העבר. התוצאה של תהליכים אלה היא שהמתאמן יודע שמצבו לא יהיה גרוע יותר.

שלב 0 – תקשורת

שלב זה עוסק במחסומים הרגשיים מהם המתאמן סובל הפוגעים ביכולתו להעביר את רעיונותיו לאחרים, במעצורים ביצירת תקשורת בנושאים מסוימים, ובקושי שעלול להיות לאדם לקבל תקשורת מאחרים. כאשר המתאמן משלים את שלב התקשורת, הוא 'משוחרר תקשורת' ויש לו היכולת לתקשר באופן חופשי עם כל אחד על כל נושא.

שלב 1 – פתרונות

שלב זה עוסק בבעיות. בעיה היא מצב בו אדם נמצא כאשר ישנן שתי התכוונויות מנוגדות, שני רצונות המתנגשים זה בזה. המתאמן זוכה ליכולת לזהות את מקורן של בעיות ולגרום להן להיעלם.

שלב 2 – יושרה

שלב 'יושרה' עוסק בדברים שהמתאמן עשה אשר פגעו באחרים ואשר גרמו נזק לעצמו ולזולת. כמו כן, אנו מאמנים במעשים פוגעים שאחרים עשו לאדם. מעשה פוגע הוא מעשה שמפחית בהישרדות שלנו או מהווה הפרה של התחייבות. האדם זוכה להקלה מהעוינות ומהסבל שבחיים.

שלב 3 – התחדשות

מפחי-נפש של העבר ושינויים שנכפו על אדם מלווים אותו וגורמים חששות מפני שינוי ויוזמה בעתיד. עם השלמת השלב, המתאמן הופך להיות חופשי מהתסכולים של העבר וצופה אל העתיד בהתלהבות.

שלב 4 – יכולת

השלב עוסק ברעיונות ובמצבים מקובעים שיש למתאמן אשר מגבילים את צעדיו ופוגעים ביכולתו ללמוד ולחשוב. 'משוחרר יכולת' יכול לעשות דברים חדשים, פועל ויוזם ללא צורך להצדיק את פעולותיו, להאשים או להגן על עצמו מפני אחרים. הוא מסוגל ללמוד ולהתפתח חופשי מכבלי העבר.

שלב 5 – תהליך הבהירות המתקדם

בהיר!

תהליך הבהירות המתקדם מסלק את המיינד המגיב אשר נוצר במהלך כל קיומה של הרוח ובסיומו נהפך המתבהר לבהיר. בהיר הוא אדם שאין לו עוד מיינד מגיב משל עצמו.