מצב המיינד של האדם

כיצד הביא האדם על עצמו את מצבו הנוכחי?

מדוע הוא חי רק פעם אחת, סובל ממחלות ומבצע עבירות מבישות אותן הוא חייב להסתיר?

האם הוא חייב להמשיך לסבול מפגעי הסביבה אותם אינו יכול לחוות בנוחות?

האם אין מנוס לאדם אלא להפחית מערנותו ולהדחיק טראומות כואבות אל התת-מודע אשר ממשיך לרדוף אותו ולהתעלל בו?

בפשטות, האדם הרגיל נוהג לדרדר את עצמו כאשר הוא לא מסוגל לחוות אירועים בנוחות, כך שחלק גדול מחייו הוא מבלה כאשר הוא לא נמצא כאן ועכשיו. הוא אוגר מידע מעיק ומטענים לתוך התת-מודע: המיינד המגיב, שלאחר מכן שולט בו וגורם לו לתגובות לא-רצויות. הוא מאבד שליטה על הזיכרון שלו, מידע חיוני נעשה מטושטש ובלתי-נגיש, ומנגד קופצות ועולות תמונות ותחושות שפוגעות בתפקוד שלו.

כיצד נוכל לעצור את מגמת ההתדרדרות, את אובדן העוצמה, ולאחר מכן לשוב לפרוח ולשגשג?

שלב ראשון לאימון המיינד

ראשית, עלינו ללמוד לחוות בנוחות. התוכן של התת-מודע הוא הקלטים של אירועים אותם לא היינו מסוגלים לחוות בנוחות. לכן, שלב ראשון בהשבת האדם לגדולתו הוא להחזיר לעצמנו את היכולת להיות כאן ועכשיו, לקלוט בנוחות, בביטחה ובשלווה כל אשר נמצא מולנו. בין השיטות של LifePower תמצאו תרגילים אשר מעלים את היכולת שלנו להיות כאן ועכשיו ולחוות בנוחות.

שלב שני לאימון המיינד

שנית, האדם חייב להחזיר לעצמו את השליטה בזיכרון שלו, להיות מסוגל לשלוט במסלול הזמן שלו לפי רצונו. עוצמה מחייבת קבלת החלטות נכונות, צלילות מחשבתית, אבחנה בין מידע חיוני לפחדים ושיגיונות מן העבר. נרכוש מחדש שליטה בזיכרון בתהליכי ההיזכרות.

שלב שלישי לאימון המיינד

שלב שלישי ועיקרי, הטיפול בתת-מודע: במיינד המגיב, באמצעות תהליך אימון אישי הנקרא – תהליך הבהירות. אנו מפרקים את התת-מודע: המיינד המגיב מהמטענים שנמצאים בו ומעבירים את האירועים שהודחקו לתוכו, אל המודע: המיינד הרצוני. אין באפשרותנו לשנות את העבר ואת שקרה לא נוכל להשיב. אך אנו כן יכולים לשנות את התגובות שלנו בהווה ביחס לאירוע מהעבר.

האימרות בנוסח 'הזמן מרפא הכול', או 'תן לזמן לעשות את שלו', או 'עם הזמן זה יסתדר' הן שגויות ומזיקות. אם הזמן היה מרפא הכול, היה מצבנו נפלא ומשתפר כל הזמן, אך אנו יודעים שאין זה כך. רק אימון ועבודה נכונה, תוך שימוש בטכניקות מדוייקות, יכולה לשפר מצבים ולהעלות אותנו בסולם הקיום והרגשות ולהשיב אותנו להתלהבות מהחיים.

הטיפול בתת-מודע: המיינד המגיב מחייב שנאתר בתוכו את הטראומות שנדחקו בו. מדוע היה האירוע טראומטי? מאחר ולא היינו מסוגלים לחוות אותו בנוחות. איבדנו הכרה או טשטשנו את עצמנו כדי לא לחוות את האירוע. עכשיו אנו חייבים להתבונן באירוע, לחוות אותו מחדש בנוחות, כדי להסיר את המטען שנוצר עליו ולהעביר אותו מהתת-מודע: המיינד המגיב, אל המודע: המיינד הרצוני. כעת, אירוע זה לא יגיב עלינו אלא יצטרף למידע הרב שבמיינד הרצוני. הוא ייהפך לחלק מניסיון חיינו, נוכל להשתמש במידע שבאירוע לצורך קבלת החלטות הגיוניות.

כאשר נסלק את כל המטענים החבויים בתת-מודע: המיינד המגיב וכאשר כל האירועים הטראומטיים יתויקו מחדש במודע: במיינד הרצוני, נגיע למצב המאושר שבמסלול הזמן שלנו אין עוד חללים של חוסר מודעות. המיינד הרצוני יכיל את כל ניסיונות העבר והמיינד המגיב יסולק, לא יהיה קיים עוד. אדם שאין לו עוד מיינד מגיב, שכל חוויות העבר שלו נמצאות במיינד הרצוני, הוא אדם בהיר.

אימון המיינד לבהירות

האדם הבהיר, נהנה מצלילות מחשבתית ויכול להתקדם לעבר השגת עוצמה אישית חופשי מהאזיקים של התת מודע-מיינד המגיב. יש לו זיכרון משופר ויכולת טובה לשלוף תמונות ממסלול הזמן ולהשתמש בהן. אין לו תגובות בלתי-רצוניות, הוא ישר וגלוי ביחסיו עם אחרים. הוא חופשי ממחלות פסיכוסומאטיות וכאשר יחלה, לעיתים רחוקות, ההתאוששות שלו תהיה מהירה. החושים שלו יהיו חדים, הקלטים שלו מדויקים, מצב רוחו יהיה טוב, הוא יימצא רוב הזמן גבוה בסולם הרגשות.

כאשר תבדוק אותו מול הכישורים שבטבלת כישורי-החיים, תגלה שהוא נמצא גבוה בכל אחת מהעמודות שבטבלה. הבהיר הוא אדם חרוץ, יצירתי, חופשי. הוא פועל לרווחתו אך גם מטפח את שאר שבעת הדחפים שלו ודואג שכל הסובבים אותו יתקדמו גם הם במעלה סולם הקיום. האדם הבהיר יודע שאין אפשרות להיות בודד ומאושר. האדם שורד יחד עם האנשים והטבע והעולם שסביבו. לכן, ישתדל שכל אלה יתקיימו ברמה גבוהה של הישרדות. הוא יודע שערך עליון הוא לתת שירות לזולת, שמשמעות החיים היא ליצור עולם טוב יותר למען כל אלה שנמצאים פה היום ויהיו פה מחר.

[oceanwp_library id="5796"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *