אימון המיינד

You are currently viewing אימון המיינד
מאמר אימון המיינד

מצב המיינד של האדם

כיצד הביא האדם על עצמו את מצבו הנוכחי? מדוע הוא חי רק פעם אחת, סובל ממחלות ומבצע עבירות מבישות אותן הוא חייב להסתיר? האם הוא חייב להמשיך לסבול מפגעי הסביבה אותם אינו יכול לחוות בנוחות? האם אין מנוס לאדם אלא להפחית מעירנותו ולהדחיק טראומות כואבות אל התת מודע אשר ממשיך לרדוף אותו ולהתעלל בו?

בפשטות, האדם הרגיל נוהג לדרדר את עצמו כאשר הוא לא מסוגל לחוות אירועים בנוחות, כך שחלק גדול מחייו הוא מבלה כאשר הוא לא נמצא כאן ועכשיו. הוא אוגר מידע מעיק ומטענים לתוך המיינד המגיב, שלאחר מכן שולט בו וגורם לו לתגובות לא-רצויות. הוא מאבד שליטה על הזיכרון שלו, מידע חיוני נעשה מטושטש ובלתי-נגיש, ומנגד קופצות ועולות תמונות ותחושות שפוגעות בתיפקוד שלו. כיצד נוכל לעצור את מגמת ההתדרדרות, את אובדן העוצמה, ולאחר מכן לשוב לפרוח ולשגשג?

שלב ראשון לאימון המיינד

עלינו ללמוד לחוות בנוחות. התוכן של התת מודע הוא הקלטים של אירועים אותם לא היינו מסוגלים לחוות בנוחות. לכן, שלב ראשון בהשבת הרוח לגדולתה הוא להחזיר לעצמנו את היכולת להיות כאן ועכשיו, לקלוט בנוחות, בביטחה ובשלווה כל אשר נמצא מולנו. בין השיטות של עוצמתחיים תמצא תרגילים אשר מעלים את היכולת שלנו להיות כאן ועכשיו ולחוות בנוחות. תוכל גם לבצע את 'תהליך עימות החיים'.

שלב שני לאימון המיינד

אדם חייב להחזיר לעצמו את השליטה בזיכרון שלו, להיות מסוגל לשלוט במסלול הזמן שלו לפי רצונו. עוצמה מחייבת קבלת החלטות נכונות, צלילות מחשבתית, אבחנה בין מידע חיוני לפחדים ושיגיונות מן העבר. נרכוש מחדש שליטה בזיכרון בתהליכי ההיזכרות.

שלב שלישי לאימון המיינד

עיקרי, האימון של התת מודע- המיינד המגיב, הוא תהליך הבהירות. אנו מפרקים את התת מודע-המיינד המגיב מהמטענים שנמצאים בו ומעבירים את האירועים שהודחקו לתוכו, אל המודע-המיינד המודע, הרצוני. אין באפשרותנו לשנות את העבר ואת שקרה לא נוכל להשיב. אך אנו כן יכולים לשנות את התגובות שלנו בהווה ביחס לאירוע מהעבר.

האימרות בנוסח 'הזמן מרפא הכול', או 'תן לזמן לעשות את שלו', או 'עם הזמן זה יסתדר' הן שגויות ומזיקות. אם הזמן היה מרפא הכול, היה מצבנו נפלא ומשתפר כל הזמן, אך אנו יודעים שאין זה כך. רק אימון ועבודה נכונה, תוך שימוש בטכניקות מדוייקות, יכולה לשפר מצבים ולהעלות אותנו בסולם הקיום ולהשיב אותנו להתלהבות מהחיים.

האימון של התת מודע- המיינד המגיב מחייב שנאתר בתוכו את הטראומות שנדחקו בו. מדוע היה האירוע טראומטי? מאחר ולא הייתי מסוגל לחוות אותו בנוחות. איבדתי הכרה או טשטשתי את עצמי כדי לא לחוות את האירוע. עכשיו אני חייב להתבונן באירוע, לחוות אותו מחדש בנוחות, כדי להסיר את המטען שנוצר עליו ולהעביר אותו מהתת מודע-המיינד המגיב, אל המיינד הרצוני, המודע. כעת, אירוע זה לא יגיב עלי אלא יצטרף למידע הרב שבמודע-במיינד הרצוני. הוא ייהפך לחלק מניסיון חיי, אוכל להשתמש במידע שבאירוע לצורך קבלת החלטות הגיוניות.

כאשר נסלק את כל המטענים החבויים בתת מודע-מיינד המגיב וכאשר כל האירועים הטראומטיים יתויקו מחדש במודע-מיינד הרצוני, נגיע למצב המאושר שבמסלול הזמן שלנו אין עוד חללים של חוסר מודעות. המודע-המיינד הרצוני יכיל את כל ניסיונות העבר והתת מודע-המיינד המגיב יסולק, לא יהיה קיים עוד. אדם שאין לו עוד תת מודע-מיינד מגיב, שכל חוויות העבר שלו נמצאות במיינד המודע-רצוני, הוא אדם בהיר.

אימון המיינד לבהירות

 האדם הבהיר, נהנה מצלילות מחשבתית ויכול להתקדם לעבר השגת עוצמה אישית חופשי מהאזיקים של התת מודע-מיינד המגיב. יש לו זיכרון משופר ויכולת טובה לשלוף תמונות ממסלול הזמן ולהשתמש בהן. אין לו תגובות בלתי-רצוניות, הוא ישר וגלוי ביחסיו עם אחרים. הוא חופשי ממחלות פסיכוסומאטיות וכאשר יחלה, לעיתים רחוקות, ההתאוששות שלו תהיה מהירה. החושים שלו יהיו חדים, הקלטים שלו מדויקים, מצב רוחו יהיה טוב, הוא יימצא רוב הזמן גבוה בסולם הרגשות.

כאשר תבדוק אותו מול הכישורים שבטבלת כישורי-החיים, תגלה שהוא נמצא גבוה בכל אחת מהעמודות שבטבלה. הבהיר הוא אדם חרוץ, יצירתי, חופשי. הוא פועל לרווחתו אך גם מטפח את שאר שבעת הדחפים שלו ודואג שכל הסובבים אותו יתקדמו גם הם במעלה סולם הקיום. האדם הבהיר יודע שאין אפשרות להיות בודד ומאושר. האדם שורד יחד עם האנשים והטבע והעולם שסביבו. לכן, ישתדל שכל אלה יתקיימו ברמה גבוהה של הישרדות. הוא יודע שערך עליון הוא לתת שירות לזולת, שמשמעות החיים היא ליצור עולם טוב יותר למען כל אלה שנמצאים פה היום ויהיו פה מחר.

מלא את הפרטים שלך כאן ויועץ של עוצמתחיים יחזור אליך טלפונית בהקדם האפשרי למידע או התקשר אלינו למשרד עוצמתחיים בטלפון 073-2513601 ותתחיל כבר עכשיו לגלות את הסודות של התת מודע ותחיה חיים מלאי ביטחון, עוצמתיים ומאושרים יותר!

כתיבת תגובה